Про це в коментарі Changers розповів радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Максим Білявський:

Рушійною силою реформ енергетичного сектору України мають стати законодавчі зміни, включаючи створення та розширення повноважень незалежного регулятора та операторів систем транспортування газу та електричної енергії.

Наші основні орієнтири на шляху до повної енергетичної незалежності – це модернізація інфраструктури, розширення потужностей інтерконекторів між об’єднаною енергетичною системою України та Європи, збільшення видобутку енергетичних ресурсів і зменшення залежності від імпорту.

Розраховуємо, що експортно-імпортний банк Сполучених штатів Америки та Організація закордонних приватних інвестицій відіграють ключову роль під час реалізації найважливіших проектів.

Минулого року Уряд України схвалив Енергетичну стратегію до 2035 року, яка зокрема визначає політику інвестиційної привабливості енергетичної галузі.

Найкращим опорним сигналом для потенційних інвесторів має стати активне використання та вдосконалення державними підприємствами системи ProZorro, адже інвестору важливо відчувати прозорість фінансово-господарьскої діяльності потенційних партнерів.

Враховуючи особливості функціонування енергетичних підприємств, система ProZorro має бути інтегрована окремо під задачі кожного підприємства.

Тому ми розраховуємо, що система ProZorro розвиватиметься паралельно з розвитком ринку енергоресурсів. Прогнозую появу нових цікавих та корисних функціоналів для енергетики. Для цього має бути активний діалог. Саме над цим сьогодні і працюємо.

Особливо це стосується питань пов’язаних з реконструкцією та модернізацією теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей, які заплановано виконувати до 2020 року.

Насамкінець приємно відзначити, що на сьогоднішній день ProZorro це досить розвинутий продукт, яким активно користуються енергетики. Якщо говорити про Укртрансгаз: це закупівля технологічного газу та обладнання для функціонування газотранспортної системи. Укренерго не тільки закуповує необхідне устаткування та матеріали, але й продає металобрухт. Енергоатом – впровадження ProZorro дозволило відкрити підприємство новим контрагентам та створити реальну конкуренцію.

В трьох випадках кожна зекономлена гривня – це підстава для непідвищення тарифів.